مقالاتوبلاگ

معایب گرمایش کفی چیست؟

معایب یا شایعات ؟ بررسی شایعات در مورد گرمایش از کف

معایب گرمایش کفی یا شایعات ؟؟؟

تجربه به ما ثابت کرده است اغلب افرادی که این شایعات (معایب گرمایش ازکف ) را باور کرده و به آن دامن میزنند ، افرادی هستند که ار ماهیت سیستم گرمایش از کف بی اطلاع بوده و حتی این سیستم را از نزدیک ندیده اند.

عدم آشنایی با سیستمهای دما پایین و عدم اطلاع از طرز کار سیستم گرمایش از کف باعث باورهای غلط در مورد گرمایش از کف شده است.

« گرمایش از کف داغ نیست »

 

سیستم گرمایش از کف یک سیستم دما پایین است ، در این سیستم آب با دمای حداکثر ۴۰ درجه سانتیگراد در لوله های کف عبور میکند .

این بدان معناست که دمای سطح گرمایشی ( کف ساختمان ) از ۳۰ درجه سانتیگراد بیشتر نخواهد بود. و برخلاف تصور مردم کف ساختمان اصلا داغ نیست .

حال قضاوت با شماست ، تصور کنید سطحی با دمای ۳۰ درجه سانتیگراد ( دمای بدن انسان ۳۷ درجه است ) چگونه میتواند باعٍث بیماری شود ،با کمی تامل و تفکر میتوان فهمید که همه این موضوعات مطرح شده بی اساس و کذب است.

معایب گرمایش کفی

در اینجا به چند نمونه از معایب گرمایش ازکف یا شایعات عنوان شده در فضای مجازی میپردازیم.


  • سرطان زا بودن گرمایش ازکف

گفته شده است سیستم گرمایش از کف باعث معلق شدن پرز و گرد وغبار در هوا میشود و ایجاد آلرژی کرده وسرطان زا است !!!!

برعکس ادعای صورت گرفته در گرمایش از کف کمترین میزان پراکنده شدن گرد و غبار را شاهد هستیم.

این درحالیست که شرایط محیطی و کارهای روزمره در منزل مثل جارو زدن و رفت و آمد بر روی قالی باعث جدا شدن پرز قالی میشود .

حال سوال اینجاست این پرز چگونه در هوا معلق میشود:  برای معلق شدن پرز وگرد وغبار موجود در منزل به یک جریان هوا احییاج است . مثل باد گرم فنکوئل یا گردش هوای ایجاد شده توسط رادیاتور، بخاری و وسایل داغ.

این در حالیست که گرمایش از کف کمترین جریان هوا را ایجا میکند و سهم سیستم های دیگر مثل رادیاتور و بخاری در این مورد بیشتر است .

شاهد این موضوع سیاه شدن دیوارهای اطراف رادیاتورها و بخاریست که در اثر سوختن پرز و گرد وغبارایجاد میشود.

 


  • گرمایش ازکف باعث پوکی استخوان میشود

پوکی استخوان از اون حرفهاست ،آیا تا به حال مقاله یا تحقیقی دیده اید که بگوید گرما باعث پوکی استخوان میشود ؟ اونهم گرمای ۳۰ درجه که ۷ درجه از دمای داخل بدن نیز کمتر است

تصور کنید کف ساختمان ۳۰ درجه حرارت داشته باشد و هوای اطراف شما در تمام نقاط منزل ۲۵ تا ۲۷ درجه سانتیگراد .و دمای داخل بدن شما ۳۷ درجه سانتیگراد . قضاوت با شماست .


  • عدم استفاده از سیستم گرمایش ازکف در منازل مسکونی در اروپا

این مورد نیز کذب است . کافیست کمی وقت بزارید و دراینترنت تحقیق کنید تا خود شاهد این مورد باشید که سیستم گرمایش از کف یکی از بروز ترین سیستمهای گرمایشی موجود در کشورهای اروپایی و پیشرفته است .

دوستانی که امکان سفرویا ارتباط با کشورهای اروپایی مخصوصا آلمان و انگلیس و حوزه اسکاندیناوی رو دارن میتوانند شاهد این موضوع باشند


نتیجه گیری

هر سیستمی مزایا و معایبی دارد ولی معایب گرمایش ازکف نسبت به سایر سیستمهای حرارتی بسیار اندک است .

 بهترین نوع گرمایش برای بدن جانداران و مخصوصا انسان، گرمایش تابشیست ( مثل گرمای خورشید) این در حالیست که بیش از ۶۰ درصد گرمای گرمایش از کف به صورت تابشی منتقل میشود.

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس
بستن
بستن