به منظور راحتی کاربران و مخاطبان عزیز وبسایت گرمایش از کف بخش پرسش های گرمایش ازکف راه اندازی شد.

پرسش های متداول گرمایش از کف

به هیچ وجه گرمایش از کف سرطان زا یا آلرژی زا نیست . گرمایش از کف یکی از پاکترین و بی خطر ترین سیستمهای گرمایشی موجود میباشد. برای اطلاعات بیشتر این مطلب را مطالعه فرمایید
نه > چون در سیستم گرمایش از کف با آب گرم ( و نه گرمایش کف برقی ) هیچ بارالکتریکی وجود ندارد که باعث باردار شدن پرز قالی شود . در ضمن گرمای 30 درجه نیز نمیتواند پرز قالی را در هوا معلق کند . در هر منزلی که از قالی استفاده شود پرز قالی نیز وجود دارد شاهد این موضوع نشستن پرز قالی برروی میز و لوازم منزل است . اگر در نوری که از پنجره به داخل می تابد توجه کرده باشید ذرات معلق پرز وگرد وغبار را دیده اید . در آزمایشی که جهت مقایسه گرمایش کف با گرمایش همرفت هوای گرم در دو اتاق مجزا صورت گرفت،نتایج زیر به دست آمد : 1. پس از گذشت ۲ ساعت، گرد و غبار موجود در هر اتاق ارزیابی شد. نتایج حاصل نشان می دهند که در مورد گرمایش همرفت ( رادیاتور )، گرد و غبار در محیط پیرامون شناور و معلق می باشد . در خصوص گرمایش کف، گردو غبار به سمت سطح فرش حرکت نموده و بنابراین به راحتی با استفاده از جاروبرقی پاکسازی می شوند . ب – میزان رطوبت پوست پس از ۲ ساعت در هر دو مورد ارزیابی گردید. در مورد گرمایش کف، میزان رطوبت پوست تغییر نکرد. بنابراین گرمایش کف، به وضوح برای پوست و زیبایی مفید است .
گرمایش از کف دارای مزیت های زیادی نسبت به رادیاتور میباشد از جمله مصرف سوخت ، تمیزی ، عدم استهلاک ، جابجایی هوا بسیار اندک ، نداشتن هزینه تعمیرات ، گرمای ایده آل درتمام نقاط ساختمان ، نداشتن گوشه های تیز ،عدم خرابی دیوار برای نصب ، و .....
دمای آب ورودی به لوله های گرمایش از کف بین 40 تا 45 درجه میباشد. آب با این دما داخل لوله ها عبور کرده و گرمای خودرا به کف منتقل میکند . اختلاف دمای آب داخل لوله و کف ساختمان 5 تا 7 درجه هست . پس کف ما دمایی بین 33 تا 38 درجه به خود میگیرد . حال دمای محیط بین 26 تا 31 درجه میباشد ،این دما همان دمای ایده آل بدن انسان است.
نه > در صورتی که گرمایش از کف دارای طراحی درست و محاسباتی باشد و اجرای آن نیزمطابق با نقشه طراحی شده صورت گیرد ، شما هیچگاه در کف ساختمان احساس داغی و گرمای زیاد نخواهید کرد .
منیفولد دستی از یک منیفولد و شیرهایی که با دست باز وبسته میشوند تشکیل شده است. در سیستم گرمایش از کف که از این نوع منیفولد استفاده شده است فقط میتوان از یک ترموستات اتاقی استفاده کرد که این ترموستاد به وسیله سیم کشی به پکیج متصل شده و دمای پکیج را کنترل مینماید . مزیت این نوع منیفولد هزینه کم و استهلاک کم آن است . منیفولد برقی از یک منیفولد و شیرهایی که از یک ترموستات فرمان گرفه و عمل باز وبسته شدن را انجام میدهند .مزیت این نوع گرمایش از کف این است که میتوان برای هر اتاق یک ترموستات اتاقی نصب نمود و دمای آن محیط را بصورت مستقل کنترل کرد . ولی عیب آن نیز هزینه اولیه زیاد و استهلاک و خرابی این نوع منیفولد می باشد .
گرمایش از کف از لحاظ قیمت با رادیاتور برابری میکند ، و حتی در مواردی از رادیاتور نیز ارزانتر است . وهمچنین بدلیل کمتر بودن هزینه سوخت و نداشتن هزینه تعمیرات و نگهداری سیستم هزینه اولیه گرمایش از کف در چند سال اول جبران خواهد شد.
لوله های استفاده شده در گرمایش از کف از نوع PEX - AL - PEX میباشد . این نوع لوله از تلفیق پکس و یک لایه آلومینیوم ساخته شده است . لازم به ذکر است که آلومینیوم به کار رفته در لایه میانی باعث شکل پذیری و مقاومت بیشتر میگردد.
قبل از اجرای گرمایش از کف باید روی لوله های ( آب . گاز . برق و غیره ) با ملات سیمان هموار گردد تا کف یک دست و صاف شود. از روی این ملات 6 ساتیمتر برای گرمایش از کف احتیاج هست. از این 6 سانتیمتر ( 3 سانتیمتر برای عایق + 1/5 سانتیمتر برای لوله + 1/5 سانتیمتر بتن روی لوله ها ) میباشد. کف سازی و ملات کف نیز در همه ساختمانها با هر سیستم گرمایشی تقریبأ یکسان است. **تفاوت ارتفاع کف در سیستم رادیاتور و گرمایش از کف 5 تا 6 سانتیمتر میباشد.** نکته : برای کمتر کردن ضخامت کف میتوان قبل از اجرای لوله آب . گاز و برق و ... آنها را از محل هایی مثل زیر کابینت . داخل کمد و در سقف کاذب عبور داد تا مزاحمتی برای گرمایش از کف ایجاد نشود و کف سازی انجام نشود.

همچنین شما میتوانید سوالات خود را از طریق تلگرام یا تکمیل فرم زیر با ما مطرح کنید تا پاسخگو باشیم.