گام دوم در اجرای گرمایش از کف :

– ابتدا عایق پیرامونی (فوم تخت) از جنس epe و یا xpe با حداقل ضخامت ۲ سانت و ارتفاع ۱۰ سانت ، در همه جای ساختمان نصب میشود.(پیرامون تمام دیوارها ، چهار چوب درها ، پیرامون ستون ها و هر فضائی که سطح گرمایشی و سرمایشی با آن در ارتباط است و همچنین دیوارهای داخلی و خارجی)

 نحوه اجرای گرمایش از کف

این عایق از پل شدن سطح حرارتی به دیوارها جلوگیری کرده و به بتن اجازه حرکت و انبساط میدهد و از تخریب دیوارهای خارجی توسط حرارت جلوگیری میکند ، همچنین مانع رطوبت زدن نمای خارجی ، به علت اختلاف دمای دو طرف میشود.

عایق گرمایش از کف

– سپس ، اجرای عایق کف ، که ضخامت آن در حالت عادی حداقل ۳cm و در مواردی که زیر فضای اجرائی ، فضای باز مثل پارکینگ باشد ، ۴cm استفاده شود.(جنس عایق ، پلی اتیلن کراسلینگ یا xpe با چگالی ۲۵ کیلو بر متر مکعب)

 فوم گرمایش از کف

– برای فیکس کردن عایق در کف ، نباید از میخ ، پرچ و یا پیچ استفاده کرد ، بلکه میتوان با برش های منظم و دقیق عایق ، و چسباندن آنها با چسب های نواری پهن در کنار یکدیگر ، آنها را فیکس کرد.

 عایق مخصوص گرمایش از کف

– برای رعایت دقیق فواصل لوله ها ، باید عایق ها خط کشی شوند، جهت سهولت در تعیین فواصل لوله ها از شابلون های ۱۰ ، ۱۵ ، و ۲۰ سانتی نیز میتوان استفاده کرد.

 فواصل لوله های گرمایش از کف

– برای سهولت در نصب ، و همچنین عدم چرخش لوله هنگام نصب و یا تا شدن لوله ، میتوان از دستگاه رول بازکن استفاده کرد.

 لوله کشی گرمایش از کف

– بهترین نوع بست برای ثابت نگه داشتن لوله ها بست خاردار میباشد .

اجرای سایر سیستم های گرمایشی ، مانند رادیاتور و حوله خشک کن ، به همراه سیستم گرمایش از کف ، امکان پذیر است ، به شرطی که برای لوله کشی آن ، از مدارهای جداگانه استفاده شود.

– قبل از بتن ریزی ، در محل های مشخص شده از روی نقشه ، در هر ۴۰ متر مربع ، و جلوی کلیه درها ، درز انبساطی نصب میشود که مانع ترک خوردن بتن در هنگام گرم شدن میشوند.

 لوله های گرمایش از کف

– در محل هائی که لوله از زیر درز های انبساطی عبور میکند ، میتوان از یک غلاف پلیمری استفاده نمود ، تا در انبساط حجمی بتن ، آسیبی به لوله وارد نشود.طول این غلاف ۶cm و فاصله آن از دو طرف درز انبساط ، یکسان باشد.

 درز انبساط گرمایش از کف

 جنس درز انبساط ، از همان عایق کف بوده و ضخامت آن حداقل ۲cm میباشد.

 

– سپس ، مدارهای رفت و برگشت را ، که در کلکتور وارد شده ، به شیرهای کلکتور وصل کنید.(هنگام فرو کردن لوله در اتصال ، از آب ریکا استفاده شود).

کلکتور گرمایش از کف 5 

 

شاید مطالب زیر نیز برایتان مفید باشد
مراحل قبل از اجرای گرمایش از کف... آموزش گرمایش از کف - مراحل قبل از اجرای گرمایش از کف قبل از اجرای سیستم گرمایش و سرمایش از کف ، باید لوله کشی های آب و فاضلاب و برق و ایزوگام کف (عای...
گام اول در اجرای گرمایش از کف... اجرای گرمایش از کف گام نخست :پس از تهیه نقشه گرمایش از کف ساختمان که در مرحله قبل انجام شد.حالا نوبت به نصب سیستم گرمایش از کف طبق نقشه میرسد....
نکات مهم در هنگام اجرای گرمایش از کف...  نکات مهم هنگام اجرای گرمایش از کف اجرای  گرمایش از کف بدون نقشه ومحاسبات مجاز نیست. توجه داشته باشید بعضی از افراد سود جو بدون هیچ گونه دانش و مهارت...
تست فشار گرمایش از کف  تست فشار گرمایش از کف : - تست فشار گرمایش از کف را میتوان هم با آب و هم با هوا انجام داد.   - درزمستان و مکانهای سردسیر که احتمال یخ زدگی آب ...
اجرای بتن ریزی گرمایش از کف  اجرای بتن ریزی گرمایش از کف : - ضخامت ورق بتن از روی عایق کف ، تا زیر کفپوش نهائی (سرامیک ، موزائیک ، پارکت  و  ،...) نباید کمتر از ۳ سانتیمتر باشد....
نکاتی در مورد نصب پکیج درصورت استفاده از پکیج چگالشی یا کندانسینگ  ، برای خارج شدن آب کندانس شده لوله مربوطه باید به فاضلاب وصل شود (لوله ای شبیه به لوله خرطومی که در زیر پک...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 19 =